Dziś chcielibyśmy Wam przedstawić dwa komputery przenośne o niewielkich rozmiarach. Są to 10-calowe laptopy Inspiron Mini Dell. Czym różnią się te łatwe w przenoszeniu modele? Jakie zalety w sobie kryją? Którą wersję wybrać do swojego domu czy biura? Odpowiedzi na te kwestie znajdziecie w poniższym krótkim porównaniu.

Co różni flagowe notebooki Dell Inspiron Mini?

To, co od razu rzuci nam się w oczy, to bezapelacyjnie cena. Model 1018 jest bowiem sporo tańszy niż ten oznaczony jako 1010. Z czego to wynika? Oczywiście z użytych podzespołów i związanych z nimi parametrów technicznych całego urządzenia. Jak one się przedstawiają?

  • Laptop Mini Inspiron 1010 ma ten sam typp procesora co model 1018 – Intel Atom
  • W obu zastosowano pamięć RAM 1 GB, jednak w wersji 1010 jest to wersja DDR2 (533 MHz), a w 1018 – wersja DDR3 (1333 MHz)
  • Uniwersalnie postawiono na dysk magnetyczny HDD
  • Pod kątem wyjścia karty graficznej laptopy Dell Inspiron Mini 1018 mają zastosowane jedno wyjście D-Sub, a wersje 1010 – jedno wyjście HDMI
  • W wersji 1010 znajdziemy 3 złącza USB oraz czytnik kart Memory Stick, MMC, SD. W modelu 1018 są odpowiednio 2 złącza USB i czytniki kart Memory Stick, MMC, MS-Pro, SD, SDHC

Ciekawą różnicą w omawianych komputerach są kamery. Model wyższy ma tę o rozdzielczości 1,3 Mpix, zaś niższy wyposażony jest w kamerę z rozdzielczością 0,3 Mpix. O więcej cech poszczególnych omawianych produktów warto spytać bezpośrednio w sklepie je sprzedającym. Pomocą służą także sklepy i fora internetowe.