Pewnie mało kto z Was słyszał o firmie, którą wymieniliśmy w tytule tego tekstu. Jednak jesteśmy pewni, że większość z Was spotkała się z jej produktami. Producent komputerów przenośnych ASUSTeK Computer Inc. znany jest bowiem w naszym kraju pod skróconą nazwą ASUS. Firma została założona w roku 1989 na Tajwanie i na początku swojej historii zajmowała się tworzeniem przede wszystkim kart graficznych oraz płyt głównych. A co obecnie brandowane jest tą marką?

Tajwański ASUSTeK– komputery i nie tylko

Płyty główne i graficzne karty nadal wychodzą z fabryk omawianego azjatyckiego giganta i są dużą częścią jego działalności. Dość powiedzieć, że w dość odległym już roku 2006 z linii produkcyjnych zeszło 55 milionów samych płyt głównych, co dało mu pozycję światowego lidera w tej dziedzinie. Jednak oferta producenta jest o wiele szersza. Najbardziej rozpoznawalną częścią oferty produktowej są laptopy ASUSTeK, używane do zastosowań domowych i profesjonalnych.

Oprócz nich w portfolio producenta znajdziemy także chociażby:

  • Smartfony
  • Komputery PC
  • Monitory
  • Napędy optyczne do komputerów

Zarówno tajwański laptop ASUSTeK, jak i inne sprzęty spod tego znaku, od początku wyróżniały się innowacyjnością. Do tego marka jest uznawana za tę, która w branży sprzętu komputerowego uznawana jest za jedna z najbardziej zielonych, przyjaznych środowisku. Kupując więc przenośne komputery ASUSTeK możemy być pewni, że dostajemy sprzęt bardzo nowoczesny i możliwie najmniej szkodzący naszej planecie.