Długie i zadbane paznokcie to najlepsza ozdoba dłoni. Są one wizytówką zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a ich kondycja to cenna informacja dla innych ludzi. Jednak nie każdemu przychodzi łatwo ich pielęgnacyjna. Wyzwaniem może być zarówno utrzymanie ich odpowiedniej długości, jak i pożądanego kształtu. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, takie jak frezarka do paznokci. Dowiedz się, czym jest oraz do czego stosuje się różnego końcówki

Frezarka do paznokci – czym jest?

Frezarka do paznokci to nic innego jak nowatorski pilniczek elektryczny, który ściera wybraną powierzchnię Do użycia tego sprzętu wystarczy komplet zwykłych baterii oraz nieco umiejętności. Zasada jego działania jest prosta – frez poruszający się ruchem obrotowym należy przyłożyć do paznokcia, aby zdjąć nadmiar materiału. Za pomocą frezarki o wiele łatwiej i szybciej można osiągnąć pożądany efekt. Jest to urządzenie chętnie wybierane zarówno przez osoby pracujące w zawodzie kosmetyczek i stylistów, jak i w domowym zaciszu. Dzięki frezarce można starannie przygotować płytkę paznokcia do nałożenia lakieru oraz mieć pewność, że utrzyma się o wiele dłużej. Jest to sprzęt wszechstronny, za pomocą którego można wykonać wiele czynności. Nadaje się do skracania paznokci – zarówno tych sztucznych, jak i naturalnych. Pozwala na wygładzanie i polerowanie płytki paznokcia oraz modelowanie jej kształtu. To skuteczny sposób, aby pozbyć się starego manicure i pedicure oraz narosłych skórek. Frezarka do manicure bywa wykorzystana nawet do usuwania zgrubień na skórze, odcisków i zrogowaceń. Zabiegi, które się nią wykonuje, nie wymagają wcześniejszego namaczania paznokci lub ich zmiękczania.

Do czego służą poszczególne końcówki?

Frezarka to urządzenie do pielęgnacji, które wyposażone jest we frezy, różniące się kształtem, materiałem wykonania i ziarnistością powierzchni – czynniki te decydują o ich przeznaczeniu. Poszczególne elementy dobierane są przez użytkownika w zależności od wykonywanego zabiegu. Frezy diamentowane wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej i występują w różnych gradacjach – doskonale sprawdzają się do usuwania skórek i zrogowaceń oraz do ściągania żelu lub hybrydy. Mogą one przyjmować kształt stożka lub łezki – te pierwsze lepiej nadają się do usuwania skórek, a drugie do ich wygładzania. Szersze końcówki przeznaczone są do niwelowania zgrubień skórnych na stopach. Frezy ceramiczne zazwyczaj mają mniejszą gradację, dzięki czemu są delikatniejsze dla płytki paznokcia.